ČSOP RS ČSOP Iris

Dnešní datum: 20. 09. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Weblinks  


Vyhledávání

Hledej!


Kontakty
ČSOP - RS Iris
Husovo nám. 67
796 01 Prostějov

tel. 582 338 278
mob. 603 298 039
mail iris@iris.cz
všechny kontakty


Blíž přírodě

Hloučela

* Projekt "Hloučela plná života" končí - ale jen pro letošek!

Vydáno dne 30. 11. 2016 (1110 přečtení)

V letošním roce jsme se ve svých aktivitách na pomoc přírodě soustředili na přírodu nám Prostějovanům nejbližší - na biokoridor Hloučela. Proběhlo nespočet akcí, ať už pro školy, pro rodiče s dětmi, pro seniory... Kromě běžné údržby břehových porostů říčky Hloučely jsme se letos zaměřili na pomoc živočichům.

Vyráběli a vyvěšovali jsme ptačí budky, netopýří budky, krmítka, hmyzí domečky či velký hmyzí hotel. Vystavěli jsme kamenici pro plazy a bezobratlé, broukoviště ze starých kmenů pro larvy vzácných brouků, hromady jako úkryt a místo pro zimování různých živočichů. Vysázeli jsme keře, jejichž květy či plody slouží jako potrava pro hmyz i ptactvo.
Čeká nás toho už jen málo. Vycházka spojená se zdobením vánočního stromku pro zvířátka. A musíme vyčistit alespoň část velmi staré skládky střepů z lahví z bývalého prostějovského pivovaru, která stále více vystupuje nad povrch. A také závěrečné setkání všech, kdo se na celoročním seriálu akcí podíleli. To proběhne již tento pátek, 2. prosince večer, v Kovárně Ekocentra Iris. Kdo jste se zapojili, koho z Vás projekt v letošním roce zaujal a chtěli byste v něm pokračovat i v dalším roce, dojděte alespoň na chvíli posedět a přispět svými nápady.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Mgr. Eva Zatloukalová | Informační e-mailVytisknout článek

Novinky
03.09.2018: Nabídka EVP na školní rok 2018/2019
Nabídku ekologických výukových programů pro nový školní rok můžete stáhnout zde


Nejčtenější články

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.