ČSOP RS ČSOP Iris

Dnešní datum: 15. 08. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Weblinks  


Vyhledávání

Hledej!


Kontakty
ČSOP - RS Iris
Husovo nám. 67
796 01 Prostějov

tel. 582 338 278
mob. 603 298 039
mail iris@iris.cz
všechny kontakty


Blíž přírodě

Praktická ochrana přírody

* Příroda usíná, akce pro přírodu postupně končí

Vydáno dne 23. 11. 2017 (687 přečtení)

Letošní akce Ekocentra Iris v přírodě se pomalu chýlí ke konci. Zbývá nám už jen postarat se o vysazené stromky a připravit se na zimní péči o zvířátka, především o ptactvo. Znamená to především obnovit zimní ochranu vysazených stromků před okusem, vyčistit ptačí budky od starých hnízd a parazitů z předchozího hnízdění, a samozřejmě vyvěsit v Prostějově ptačí krmítka.

Pro zimní přikrmování různých živočichů opět poslouží akce „Vánoční strom pro ptactvo v sadu na Kosíři“, kdy při nedělním Mikulášském výstupu na Kosíř (pořádaném Klubem českých turistů) ozdobíme vánoční stromky v sadu Oulehle různými pochoutkami pro ptactvo, zajíce, srnky a další živočichy.
Při této akci také „zamkneme“ blízké studánky a připravíme je tím na zimu. Protože o studánky na Prostějovsku i v letošním roce pečovala základní organizace Bělozářka, její členové se této aktivity určitě zúčastní.
O týden později následuje vyvěšování ptačích krmítek v prostějovských Kolářových sadech a okolí, a tím naše terénní akce v letošním roce končí.
Kdo se ještě před Vánoci chcete do pomoci přírodě zapojit, máte poslední možnost!

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Mgr. Eva Zatloukalová | Informační e-mailVytisknout článek

Novinky
24.08.2017: Nabídka EVP na školní rok 2017/2018
Nabídku ekologických výukových programů pro nový školní rok můžete stáhnout zdeTento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.