ČSOP RS ČSOP Iris

Dnešní datum: 12. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Weblinks  


Vyhledávání

Hledej!


Kontakty
ČSOP - RS Iris
Husovo nám. 67
796 01 Prostějov

tel. 582 338 278
mob. 603 298 039
mail iris@iris.cz
všechny kontakty


Blíž přírodě

Informace

* Podzimní akce jsou v plném proudu

Vydáno dne 01. 11. 2016 (988 přečtení)

Práce na chráněných územích konečně končí, zato aktivity ekocentra "jedou" naplno. Co nás ještě čeká a co jsme už zvládli?

Letos jsme si opravdu "mákli" na loukách, a vše řádně stihnout se nám podařilo jen díky obětavým kolegům i mnoha brigádníkům z řad studentů a dalších zájemců. Nyní probíhají výsadby stromů a keřů - letos především ve spolupráci s firmou Veolia - Moravská vodárenská. A také na Kosíři - zde se zapojili mnozí naši stálí účastníci akcí na pomoc přírodě.
V rámci projektu Hloučela plná života jsme provedli spoustu opatření na zvýšení rozmanitosti života v biokoridoru Hloučela. Nyní nám zde zbývá už jen zrekultivovat skládku lahvového skla (či spíše střepů). A zkontrolovat osídlenost ptačích budek a hmyzích hotelů.
Naše sdružené základní organizace pečovaly o handicapované živočichy, vyvěšovaly ptačí budky, opravovaly studánky, pracovaly s dětským oddílem či řešily botanické vzdělávání a mapování v regionu. Kdo z vás by se chtěl ještě zapojit do studánkářské činnosti či výroby budek, má poslední příležitost během listopadu. Dva projekty ZO Bělozářka zaměřené na obnovu studánek na Prostějovsku a na doplnění ptačích budek na levý břeh říčky Hloučely byly realizovány za finanční spoluúčasti města Prostějova.
Ekocentrum Iris neustále navyšuje počet svých akcí pro školy i širokou veřejnost. Kromě ekologických výukových programů pro školy, jež probíhají denně, jen namátkou jmenuji podzimní Den bez aut, Den zvířat, Den stromů. Soutěže pro školy, vycházky a exkurze nejen pro dospělou veřejnost, ale především pro rodiny s dětmi.
Ze všech akcí, kde je to možné, pořizujeme fotodokumentaci - nakoukněte do naší fotogalerie!

A co ještě letos chystáme? V listopadu to bude beseda o Ugandě, exkurze do geoparku u Přírodovědecké fakulty v Olomouci. Výroba a rozvěšování ptačích krmítek. Uspávání ježků spojené se sbírkou krmiva pro zvířecí obyvatele záchranné stanice v Němčicích. Tvořivá dílna na výrobu adventních věnců. A v prosinci pak slavnostní ukončení projektu Hloučela plná života u nás v Kovárně Ekocentra Iris. A potom už jen 2 vycházky spojené s předvánoční nadílkou pro zvířátka Hloučely a okolních lesů. Více se o našich připravovaných akcích dočtete v přehledu akcí.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Mgr. Eva Zatloukalová | Informační e-mailVytisknout článek

Novinky
03.09.2018: Nabídka EVP na školní rok 2018/2019
Nabídku ekologických výukových programů pro nový školní rok můžete stáhnout zde

Nejbližší akce
17.12. Keramika


Nejčtenější články
72 hodin
(15. 10. 2018, 196x)

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.