ČSOP RS ČSOP Iris

Dnešní datum: 23. 03. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Weblinks  


Vyhledávání

Hledej!


Kontakty
ČSOP - RS Iris
Husovo nám. 67
796 01 Prostějov

tel. 582 338 278
mob. 603 298 039
mail iris@iris.cz
všechny kontakty


Blíž přírodě

Informace

* Podzimní akce jsou v plném proudu

Vydáno dne 01. 11. 2016 (1042 přečtení)

Práce na chráněných územích konečně končí, zato aktivity ekocentra "jedou" naplno. Co nás ještě čeká a co jsme už zvládli?

Letos jsme si opravdu "mákli" na loukách, a vše řádně stihnout se nám podařilo jen díky obětavým kolegům i mnoha brigádníkům z řad studentů a dalších zájemců. Nyní probíhají výsadby stromů a keřů - letos především ve spolupráci s firmou Veolia - Moravská vodárenská. A také na Kosíři - zde se zapojili mnozí naši stálí účastníci akcí na pomoc přírodě.
V rámci projektu Hloučela plná života jsme provedli spoustu opatření na zvýšení rozmanitosti života v biokoridoru Hloučela. Nyní nám zde zbývá už jen zrekultivovat skládku lahvového skla (či spíše střepů). A zkontrolovat osídlenost ptačích budek a hmyzích hotelů.
Naše sdružené základní organizace pečovaly o handicapované živočichy, vyvěšovaly ptačí budky, opravovaly studánky, pracovaly s dětským oddílem či řešily botanické vzdělávání a mapování v regionu. Kdo z vás by se chtěl ještě zapojit do studánkářské činnosti či výroby budek, má poslední příležitost během listopadu. Dva projekty ZO Bělozářka zaměřené na obnovu studánek na Prostějovsku a na doplnění ptačích budek na levý břeh říčky Hloučely byly realizovány za finanční spoluúčasti města Prostějova.
Ekocentrum Iris neustále navyšuje počet svých akcí pro školy i širokou veřejnost. Kromě ekologických výukových programů pro školy, jež probíhají denně, jen namátkou jmenuji podzimní Den bez aut, Den zvířat, Den stromů. Soutěže pro školy, vycházky a exkurze nejen pro dospělou veřejnost, ale především pro rodiny s dětmi.
Ze všech akcí, kde je to možné, pořizujeme fotodokumentaci - nakoukněte do naší fotogalerie!

A co ještě letos chystáme? V listopadu to bude beseda o Ugandě, exkurze do geoparku u Přírodovědecké fakulty v Olomouci. Výroba a rozvěšování ptačích krmítek. Uspávání ježků spojené se sbírkou krmiva pro zvířecí obyvatele záchranné stanice v Němčicích. Tvořivá dílna na výrobu adventních věnců. A v prosinci pak slavnostní ukončení projektu Hloučela plná života u nás v Kovárně Ekocentra Iris. A potom už jen 2 vycházky spojené s předvánoční nadílkou pro zvířátka Hloučely a okolních lesů. Více se o našich připravovaných akcích dočtete v přehledu akcí.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Mgr. Eva Zatloukalová | Informační e-mailVytisknout článek

Novinky
03.09.2018: Nabídka EVP na školní rok 2018/2019
Nabídku ekologických výukových programů pro nový školní rok můžete stáhnout zde


Nejčtenější články
Světový den vody
(06. 03. 2019, 113x)

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.