Živé studánky - hlasujte pro studánku v přírodním parku Velký Kosíř!

Autor: Mgr. Eva Zatloukalová <ezatl (zavináč) iris.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 31. 05. 2018

Zajímají vás lesní studánky? Zapojujete se s námi do jejich obnovy či mapování? Anebo vám jen udělá radost, když při toulkách přírodou na některou z nich narazíte? Pak byste neměli promarnit možnost zapojit se do hlasování o obnovu studánek. A tentokrát můžete hlasovat i pro studánku u Velkého Kosíře!
Již druhým rokem se k záchraně studánek připojuje i Toma, známá česká značka balených pramenitých vod. Ve spolupráci s odborníky z Českého svazu ochránců přírody jsou v jednotlivých krajích České republiky vytipovávány prameny vhodné k rekonstrukci. Z prvních šesti krajů již veřejnost v minulém roce svým hlasováním vybrala vítězné studánky, které se následně dočkaly odborné renovace na míru. V roce 2018 projekt pokračuje v dalších sedmi krajích. Soutěž najdete na http://www.zivestudanky.cz . A pro kterou studánku lze hlasovat?

V letošním roce se hlasuje i o studánkách v Olomouckém kraji. Z Prostějovska se ve výběru ocitla jediná - studánka Svatá voda u Drahanovic. Sice se nachází těsně za hranicemi okresu Olomouc, ale leží v oblasti Velkého Kosíře, takže je nám blízká. Je to skromná studánka ukrytá v lese a má prý zázračnou moc. :)
Zde je odkaz na stránky soutěže a na "naši" studánku: http://www.zivestudanky.cz/studanka/svata-voda.html

Pokud budete pro "naši" studánku hlasovat z domova, pak získá 1 hlas. Ale pozor - pokud si uděláte výlet, u studánky se vyfotíte a fotku pošlete, pak pro ni získáváte 10 hlasů! A to už stojí za návštěvu, ne?
Děkujeme všem, kteří se do hlasování zapojí, ať už jakýmkoliv způsobem.