Příroda usíná, akce pro přírodu postupně končí

Autor: Mgr. Eva Zatloukalová <ezatl (zavináč) iris.cz>, Téma: Praktická ochrana přírody, Vydáno dne: 23. 11. 2017

Letošní akce Ekocentra Iris v přírodě se pomalu chýlí ke konci. Zbývá nám už jen postarat se o vysazené stromky a připravit se na zimní péči o zvířátka, především o ptactvo. Znamená to především obnovit zimní ochranu vysazených stromků před okusem, vyčistit ptačí budky od starých hnízd a parazitů z předchozího hnízdění, a samozřejmě vyvěsit v Prostějově ptačí krmítka.

Pro zimní přikrmování různých živočichů opět poslouží akce „Vánoční strom pro ptactvo v sadu na Kosíři“, kdy při nedělním Mikulášském výstupu na Kosíř (pořádaném Klubem českých turistů) ozdobíme vánoční stromky v sadu Oulehle různými pochoutkami pro ptactvo, zajíce, srnky a další živočichy.
Při této akci také „zamkneme“ blízké studánky a připravíme je tím na zimu. Protože o studánky na Prostějovsku i v letošním roce pečovala základní organizace Bělozářka, její členové se této aktivity určitě zúčastní.
O týden později následuje vyvěšování ptačích krmítek v prostějovských Kolářových sadech a okolí, a tím naše terénní akce v letošním roce končí.
Kdo se ještě před Vánoci chcete do pomoci přírodě zapojit, máte poslední možnost!