Jarní akce Ekocentra Iris

Autor: Mgr. Eva Zatloukalová <ezatl (zavináč) iris.cz>, Téma: Ekocentrum Iris, Vydáno dne: 11. 03. 2017

Jaro už se hlásí o slovo, kromě sněženek a talovínů brzy rozkvetou další kytičky (s napětím čekáme na první koniklec!) a také naše ekocentrum připravuje na toto radostné období roku spoustu akcí.

Ještě v březnu nás čeká ornitologická exkurze k Tovačovským rybníkům pod vedením Petra Podhorného. Následuje tradiční vycházka Litovelským Pomoravím. V sobotu 8. dubna se připojíme k celostátní akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko" a jako každý rok vyčistíme břehové porosty říčky Hloučely. O týden později plánujeme velikonoční vycházku za konikleci na chráněné území Vápenice na Kosíři, při níž navíc společně vysadíme sazenice krajových odrůd třešní. A za další týden se připojíme k oslavám celosvětového svátku naší planety - Dne Země.

Během jara čeká Ekocentrum ještě další důležitá událost, a to oslava 15 let jeho činnosti. Toto výročí budeme určitě na mnoha akcích připomínat nejen slovem, ale také upomínkovou záložkou či pohlednicí. Chystá se i výstava v Kovárně mapující 15letou činnost našeho ekocentra.

Na všechny naše akce vás srdečně zveme! Podrobnější informace o plánovaných akcích najdete v sekci Přehled akcí.