Výsledky místního kola soutěže Zlatý list

Autor: Mgr. Eva Zatloukalová <ezatl (zavináč) iris.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 05. 2015

10. ročník místního kola přírodovědné soutěže Zlatý list se uskutečnil ve čtvrtek 7. května v biokoridoru Hloučela v Prostějově.
Soutěžní stezky se zúčastnilo celkem 216 dětí ze 17 škol okresu Prostějov.

Za každou školu či zájmové sdružení soutěžilo v každé kategorii jedno šestičlenné družstvo, které bylo rozděleno na 2 tříčlenné hlídky. Každá hlídka procházela trasu zvlášť, ale hodnoceno bylo celé družstvo dohromady - výsledky obou hlídek se sečetly.

Soutěž probíhala ve třech kategoriích:
A) nejmladší (1. - 3. ročník školní docházky)
B) mladší (4. - 6. ročník školní docházky)
C) starší (7. - 9. ročník školní docházky)

Výsledky každé kategorie najdete níže:

KATEGORIE NEJMLADŠÍ ŽÁCI

1. místo: ZŠ Dr. Horáka, 216,5 bodů
2. místo: ZŠ J. Železného, 215 bodů
3.-4. místo: ZŠ Kostelec na Hané a Mladí ochránci přírody, 204 bodů
5. místo: ZŠ Čelechovice na Hané, 195,5 bodů
6.-7. místo: ZŠ E. Valenty a ZŠ Laškov, 193 bodů
8. místo: ZŠ Otaslavice, 191 bodů
9. místo: ZŠ Bedihošť, 175 bodů

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI

1. místo: Gymnázium J. Wolkera, 142,5 bodů
2. místo: ZŠ Plumlov, 135 bodů
3. místo: Mladí ochránci přírody, 129,5 bodů
4. místo: ZŠ E. Valenty, 127,5 bodů
5. místo: Cyrilometoděj. gymnázium, 127 bodů
6. místo: ZŠ Dr. Horáka, 124 bodů
7. místo: ZŠ Otaslavice, 122 bodů
8. místo: ZŠ J. Železného, 117,5 bodů
9. místo: ZŠ Bedihošť, 115,5 bodů
10. místo: ZŠ Smržice, 114,5 bodů
11. místo: ZŠ Laškov, 111 bodů
12. místo: ZŠ Čelechovice na Hané, 109,5 bodů
13. místo: ZŠ Kostelec na Hané, 109 bodů
14. místo: ZŠ Lipová, 41,5 bodů (soutěžila jen jedna hlídka)

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI

1. místo: Gymnázium J. Wolkera, 150,5 bodů
2. místo: Cyrilometodějské gymnázium, 142,5 bodů
3. místo: ZŠ Brodek u Konice, 138,5 bodů
4. místo: ZŠ Plumlov, 123,5 bodů
5. místo: Reálné gymnázium a ZŠ města Prostějova, 115,5 bodů
6. místo: Mladí ochránci přírody, 113,5 bodů
7. místo: ZŠ Čelechovice na Hané, 112 bodů
8. místo: ZŠ Dr. Horáka, 106 bodů
9. místo: ZŠ E. Valenty, 101,5 bodů
10. místo: ZŠ J. Železného, 98,5 bodů
11. místo: ZŠ Otaslavice, 97,5 bodů
12. místo: ZŠ Bedihošť, 96,5 bodů
13. místo: ZŠ Kostelec na Hané, 92 bodů
14. místo: ZŠ Kolárova, 89,5 bodů

Do krajského kola, které se uskuteční v pátek 22. května v Olomouci, postupují pouze kategorie mladších a starších žáků, jsou to tedy následující týmy:
- mladší žáci: Gymnázium J. Wolkera
- starší žáci: Gymnázium J. Wolkera a Cyrilometodějské gymnázium

Celostátním partnerem soutěže je společnost NET4GAS, s. r. o. a Lesy ČR, s. p.

Akci dále podporují:
Statutární město Prostějov, MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ a. s., Povodí Moravy s. p., Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, časopis Naše příroda, Lesní svět.